Dla osób, które lubią wypoczynek nad morzem z dala od wielkomiejskiego zgiełku, doskonałym rozwiązaniem są wczasy w Krynicy Morskiej. Jest to niewielka miejscowość, w której możemy znaleźć szerokie, piaszczyste plaże z delikatnym, czystym piaskiem. Warto wspomnieć, że dzięki niskiej wymianie wód, temperatura Bałtyku w tym miejscu jest znacznie wyższa niż w innych kurortach. Sprawia to, że domki krynica morska cieszą się dużą popularnością wśród osób z całej Polski.
Wielu turystów chętnie szuka zakwaterowania w miejscach, gdzie mogą liczyć na odpoczynek w atmosferze ciszy i spokoju. W Krynicy Morskiej istnieje wiele miejsc, gdzie taka sielanka jest możliwa. Wynika to z faktu, że znaczną część gminy zajmują lasy. Są one doskonałym izolatorem hałasu. Domy wypoczynkowe, które są blisko nich położone, stanowią idealne rozwiązanie dla osób, które potrzebują wyciszenia. Dlatego Krynica Morska tanie kwatery odwiedzane są w każdej porze roku.
Warto wspomnieć o tym, że w miejscowości możliwe jest znalezienie licznych atrakcji dla osób w każdym wieku. Przede wszystkim osoby pełnoletnie mogą doskonale się bawić podczas imprez w miejscowych klubach. W trakcie dnia dobrze jest zwiedzić miejscowe restauracje i spróbować przysmaków kuchni regionalnej. Bez wątpienia smażone ryby posmakują każdej osobie, która na nie się skusi. Możliwe jest również podziwianie malowniczych widoków ze szczytu latarni morskiej. Z kolei miłośnicy przyrody mogą przechadzać się długimi ścieżkami rezerwatu przyrody Buki Mierzei Wiślanej.